Национално първенство по Ракетомоделизъм в Каспичан 2014г.

(18-20 Юли 2014 г.)

Резултата от това състезание за състезателите от Пещера са 6 медала,

3-сребърни и 3-бронзови.

На най-голямото национално състезание по ракетомоделизъм за мъже в град Каспичан

участвахме със 6 състезателя, 3-ма юноши и 3-ма възрастни.

Времето беше от облачно до слънчево, от време на време с по-силен вятър.

В клас S9A-ракета с ротор Тошко се пребори с 5-ма претенденти от националния ни отбор,

които ще участват на Световното първенство след месец и около 20 други състезателя

от страната, като се класира на 2-ро място със сребърен медал, "На косъм се размина

и от първото място, но в знак на добра воля и жест към домакините го отстъпи."

В клас S3A-ракета с парашут пък Веско завоюва бронзов медал, кайто също се пребори

с Европейските ни шампиони от миналата година и претенденти за световното след месец.

В клас копие на ракета S5C и S7 моделите ни бяха с най-високи стендови оценки.

Поради по-силния вятър, който излезе по време на стартовете и наличитето на

царевица и слънчоглед наблизо, състезателите ни не пожелаха да рискуват, и да си повредят

или загубят модел, защото един модел се прави почти година, а до Световното остава

по-малко от месец, пък и имат да се довършват още модели-копия общо 11 на брой за

Световното първенство, което е по важно за нас. Затова в класирането останахме само със

стендовите оценки и отстъпихме с по-едно стъпало надолу в стълбичката на награждаването

с два сребърни и два бронзови медала.

Ръководството и симпатизантите на „Ракетомоделен клуб Кондор” град Пещера пожелават

на всички състезатели от националния отбор на България много здраве и високи спортни успехи

на предстоящето Световно първенство 2014-та, през м. Август, на което домакин е България.